11
sadistiko
Re: Xoops Adria
  • 2010/7/12 18:50

  • sadistiko

  • Friend of XOOPS

  • Posts: 477

  • Since: 2004/12/13


Ma da, to je ono žalosno. Trenutno sam samo ja admin za xoopshr.org i koliko vidim nitko živ ne dolazi na taj web. Ja bacam prijevode uglavnom one koji meni trebaju za moje klijente. Nadao sam se da nas bar ima više ako se skupe ex yu ekipe (koje izgleda ni ne postoje više ). Ovo je čisti dokaz da nas nema, a za nas ni 5 ni 6, nego ravno 3 nema smisla raditi cijeli portal sa svim i svačime. Kad bi nekako reklamirali xoops u našim zemljama možda bi i dobili koga novoga na taj način. Ali i za to treba vremena i truda, a onog prvog mi nedostaje, kronično
Croatian Xoops support site:
www.xoopshr.org
Lowcost linux hosting:
www.adpgroup.hr

12
bjuti
Re: Xoops Adria
  • 2010/7/13 9:06

  • bjuti

  • Just can't stay away

  • Posts: 871

  • Since: 2009/1/7 2


Sve koje znam prešli su na WordPress i Joomlu, eventualno Drupal. Ko god proba Xoops, kaže super je, al' gde je url-rewrite, kakav je ovo zaostao sistem komentara itd. Kada bi imali negde da lakše skupimo masu, ko zna koliko ljudi koristi sistem, al' nigde se ne javlja nit oglašava.

13
geronimo_nd
Re: Xoops Adria

Evo javljam se i ja pa da probamo malo podrske da damo imam dosta prevedenog od xoopsa na srpski admin meni itd neke module isto tako sto se tih prevoda tice vidim da ih nigde nema pa ako pravte zajdnicu za xoops eto to mogu da prilozim ali nazalost slabo razumem nacin na koji je isprogramiran xoops jer ima dosta procedura i funkcija koje se pozivaju iz njega u modulima pa mi tesko ide da modifikujem module po mojoj zelji imam nekih par stvari odradjeno ali ako neko moze malo da mi pomogne oko toga bio bih mu zahvalan. Toliko za sad. pozdrav iz bg-a

14
bjuti
Re: Xoops Adria
  • 2010/9/4 14:26

  • bjuti

  • Just can't stay away

  • Posts: 871

  • Since: 2009/1/7 2


Važi, kontaktiraj me na PM pa ćemo da razmenimo iskustva i kontakte. Možda nešto i bude od ovoga :)

15
sadistiko
Re: Xoops Adria
  • 2010/9/5 9:06

  • sadistiko

  • Friend of XOOPS

  • Posts: 477

  • Since: 2004/12/13


Zar ne postoji Xoops Srbija?
Ja sam bio odustao radi Adria Xoops projekta jer za 3 čovjeka nije vrijedno truda, nažalost, stvarnost je tako crna
Croatian Xoops support site:
www.xoopshr.org
Lowcost linux hosting:
www.adpgroup.hr

16
bjuti
Re: Xoops Adria
  • 2010/9/5 9:55

  • bjuti

  • Just can't stay away

  • Posts: 871

  • Since: 2009/1/7 2


Ne postoji na žalost. Možda bi mogli da zamolimo ovde de dobijemo deo foruma ili na nekom drugom forumu da se stacioniramo. :) Relano, dići sajt i forum nije neka nauka, pitanje je samo koliko bi bilo interesenata. Mada to ne znamo dok ne napravimo nešto javno. :)

17
sadistiko
Re: Xoops Adria
  • 2010/9/7 7:30

  • sadistiko

  • Friend of XOOPS

  • Posts: 477

  • Since: 2004/12/13


Nije problem dići site, ja sam čak i ponudio svoj hosting za đabe, ali dizati site i održavati ga za to da nitko ne dođe, mi je bezveze.
Eno ga, xoopshr.org čami u samoći, nije napisan post na forumu od 4. mjeseca, žalosno.
Croatian Xoops support site:
www.xoopshr.org
Lowcost linux hosting:
www.adpgroup.hr

18
Tampeko
Re: Xoops Adria
  • 2014/1/18 17:10

  • Tampeko

  • Just popping in

  • Posts: 13

  • Since: 2014/1/14


I apologise to all xoopsmember for posting in such a topic which is out of date for such a long time, but I think it's still worth to talk about it.

Pozdrav, evo vec dva dana citam po ovom i njemackom forumu i naidjoh na ovu temu. Mislim da bi vrijedno bilo pokusati ponovo xoops za "nase" ljude otvoriti. I sam ste slozni da bi bilo pametno otvoriti jedan "zajednicki" xoops za ljude na prostoru bivse yu. Moja sugestija bi bila domaina nesto poput "balkanxoops.org", ili slicno (nesto neutralno i svima primamljivo). Kad na stranici rade 3-4 covjeka za support, kada se malo radi na promociji, onda je moguce i ponovo ljude navesti na xoops. Ja sam osobno vise puta pokusao sa joomlom, ali mi nije islo od ruke. (moram napomenuti da je moje znanje o xoopsu i opcenito o CMS sistemima jako .... slabo).

Ja sam imao ukupno 4 stranice na xoopsu. Tri sam izbrisao (iz razocarenja) (podrum.net (za exyu publiku.), crotalk.com (za hr), testudinata.com (za njem.) jednu jos drzim (kornjace.com). Imao sam dosta problema, koje, zbog manjka znanja, nikad nisam uspio urediti niti sam se nadao ih srediti. (Trenutno se to rijesava pomoci mambe). Sve u svemu, sto sam zelio reci stime je, da bi mozda zajedno mogli nesto pridonjeti. Ja na svom serveru imam mjesta za jos jedan sajt a pomoci prijatelja iz Zagreba mogu se pobrinuti za Hrvatske prijevode. (Osobno sam rodjen u Austriji tako da se nebi usudio jamciti ispravan pravopis i gramatiku).

A prijevod bi se lako mogao tri puta praviti (hr, bih, sr.).

Tema je stara, ali mislim da je vrijedno pokusati je oziviti.

19
sadistiko
Re: Xoops Adria
  • 2014/1/21 10:02

  • sadistiko

  • Friend of XOOPS

  • Posts: 477

  • Since: 2004/12/13


Pozdrav

Ja imam desetak xoops stranica, i barem još toliko koje su zatvorene iz razloga što klijenti nisu više trebali web ili sl.
Nažalost, prije nas je bilo puno više, pa dok je xoopshr bio u punoj snazi bilo je nekih 5-6 ljudi koji su se bavili prevođenjem i izradom tutorijala. Nažalost kako je xoops imao problema i prevrtanja tamo prije nekih 4-5 godina (a možda i više ) tako su ljudi prelazili na druge CMS-ove i sve je stalo.
Upravo ovih dana je i xoopshr.org stao s radom, jer niti imam volje niti vremena ga održavati.
S Bjutiem sam pričao da bi otvorili neki zajednički ex-yu site ali kad je tako malo zainteresirano ljudi nema smisla raditi nešto i nabiti si obaveze a onda to nitko neće koristiti. Kad bi se javilo 10 ljudi s ovih prostora, sigurno bi ponovo otvorili nešto. Mislim da se i Bjuti slaže samnom

20
Tampeko
Re: Xoops Adria
  • 2014/1/21 10:04

  • Tampeko

  • Just popping in

  • Posts: 13

  • Since: 2014/1/14


razumijem, znam kako je kad izostaje ocekivani uspjeh.
Al' da je steta, steta je.

Login

Who's Online

232 user(s) are online (139 user(s) are browsing Support Forums)


Members: 0


Guests: 232


more...

Donat-O-Meter

Stats
Goal: $100.00
Due Date: Mar 31
Gross Amount: $0.00
Net Balance: $0.00
Left to go: $100.00
Make donations with PayPal!

Latest GitHub Commits