1
sadistiko
Xoops Adria
  • 2010/5/10 8:04

  • sadistiko

  • Friend of XOOPS

  • Posts: 477

  • Since: 2004/12/13


This topic will be in croatian/serbian language because it's simplier for us (croatian, serbian and bosnian) to communicate here in one place. Hope you don't mind guys.


Evo ovako.
Ja sam do sad održavao xoopshr.org domenu i dok je xoops bio prije par godina stvarno na svom vrhu bilo je i ljudi na hrvatskoj lokalnoj stranici. Nažalost kad se desio onaj krah sa xoopsom, tako se i počelo osipati društvo na hrvatskom lokalnom site-u. Bjuti je znao svraćati i tad. Pošto je kod mene situacija sad takva da se ne mogu sam brinuti o xoopshr.org a pomoći niotkuda, jer sam i sam zapustio site kako sam imao neke druge prioritete u životu. Uglavnom pošto vidim da će biti teško vratiti ljude na xoops ovdje u hrvatskoj možda bi bilo dobro ostvariti ono što je bjuti jednom predložio. Da se otvori novi site adriaxoops ili kako god se zvao koji bi okupljao ljude sa ovog našeg područja. Pa evo da vidim koliko nas ima i da se probamo dogovoriti kako bi to sve složili.
Ja mislim i dalje ostaviti xoopshr.org na životu ali mogu recimo napraviti forward na taj novi site gdje bi bili prijevodi i support za sve narode sa našeg govornog područja.

Ne znam kako je kod vas ali kod nas je prevladala joomla, ne znam zašto, ali skoro svi koje u zadnje vrijeme upoznajem radi ili sa joomlom ili wordpressom. Da li se što da napraviti na tom planu da pridobijemo kojeg novog xoopsovca ili ne, ne znam.

Što se tiče održavanja ovog novog site-a predlažem da se nas tri admina (sa hrvatskog, srpskog i bosanskog) dogovorimo kako bi to išlo.
Croatian Xoops support site:
www.xoopshr.org
Lowcost linux hosting:
www.adpgroup.hr

2
bjuti
Re: Xoops Adria
  • 2010/5/10 9:25

  • bjuti

  • Just can't stay away

  • Posts: 871

  • Since: 2009/1/7 2


Slažem se.

I ovde u Srbiji je Joomla preovladala, valjda zato što je šarena pa je ljudi vole. Uz to, znam mnogo situacija gde profesionalni dizajneri traže nekog da im radi sajt na Joomli, dok oni samo crtaju teme. Što baš na Joomli - ne znam.

Doduše, ono što sam stalno isticao i ovde na forumu, a i svuda - Xoops kasni u pdršci za rewrite URL-ovana globalnom nivou kao i na boljem sistemu komentarisanja, ali vidim da se stvari menjaju zahvaljujuži MyWords-u i RMCommon utility frameworku.

Istina je da ni ja sada nemam puno vremena, ali to ne menja stvar. Postaviti sajt i instalirati forum i ostalo nije neka mudrost. Osim nas trojice, zanima me koliko bi još korisnika Xoops-a sa našeg podneblja bilo :)

Mi svejedno možemo da uradimo sajt i međusobno razmenjujemo iskustva. Ja bih mogao da malo ispinujem vest kor nekoliko medija lokalnih - čisto da se čuje, s obzirom da radim kao novinar.

Pretpostavljam da nam neće biti velik problem naći hosting i rezervisati domen, to je sekundarna stvar.

Dakle, sve što treba da uradimo je da nađemo bazu od još bar nekoliko korisnika koji bi pored nas učestvovali na forumu. :)

Pošalji mi na PP tvoj MSN, gtalk ili šta već imaš pa ćemo utanačiti priču uživo.

Pozdrav. :)

BTW. Ovde neka se slobodno javljaju korisnici koji razumeju o čemu govorimo. Nadam se da se odnosi i na Sloveniju i Makedoniju, Crnu Goru, a može i Bugarska - ako se dovoljno razumemo. :)

3
sadistiko
Re: Xoops Adria
  • 2010/5/10 9:30

  • sadistiko

  • Friend of XOOPS

  • Posts: 477

  • Since: 2004/12/13


Što se tiče hostinga i domene ja sponzoriram hosting do 500MB prostora i domenu pošto imam hosting firmu. To nije problem.

Što se tiče Slo/Mak/i tko god ostali želi naravno da se slažem. Što nas je više to je jača podrška.
Njih nisam predložio iz prve pošto nisam baš vidio ovdje nekog iz Slovenije ili Makedonije.

Mene isto zanima koliko nas je uopće s ovih područja. Bojim se da ne baš puno, možda 10-ak kako sad stvari stoje.
Javim ti MSN. Sad moram brzo na posao jer radim i u školi
Croatian Xoops support site:
www.xoopshr.org
Lowcost linux hosting:
www.adpgroup.hr

4
bjuti
Re: Xoops Adria
  • 2010/5/10 9:36

  • bjuti

  • Just can't stay away

  • Posts: 871

  • Since: 2009/1/7 2


Koliko ih je - ne znam, ali se nadam da će se javiti, jer se možda stide da pitaju nešto ovde ili da se jave. :)

Videćemo, u svakom slučaju nije loše napraviti univerzalnu podršku za ceo region pa pomoći nekom ili razviti živu diskusiju. Doduše ne treba očekivati previše, jer gledao sam ostale podrške tipa nemačka itd.. ni tamo nije neka navala, ali važno je da postoji, da ljudi imaju odakle da skinu prevod i slično. :)

Poz

5
sadistiko
Re: Xoops Adria
  • 2010/5/19 8:16

  • sadistiko

  • Friend of XOOPS

  • Posts: 477

  • Since: 2004/12/13


Ovih 9 dana pokazuje koliko ih je
Niti jedan
Croatian Xoops support site:
www.xoopshr.org
Lowcost linux hosting:
www.adpgroup.hr

6
bjuti
Xoops Adria (Support for Bosnia, Croatia, Serbia and so on)
  • 2010/5/19 9:39

  • bjuti

  • Just can't stay away

  • Posts: 871

  • Since: 2009/1/7 2


Znaš da su ljudi neaktivni sami po sebi i lenji. Ako ništa, možda našim projektom privučemo nekoga novog. :)

Promenio sam u ovom postu naziv teme da se zna o čemu se radi. Možda neko nabasa s Gugla :))

7
Bleekk
Re: Xoops Adria
  • 2010/5/19 9:43

  • Bleekk

  • Theme Designer

  • Posts: 940

  • Since: 2002/12/14


pozdrav,

tu sam i ja jos ideja vam je super. svaka drzava za sebe bi imala premalo korisnika, zajedno imamo sanse da napravimo solidnu community.
ja nazalost imam stvarno malo malo vremena ali pomocu gdje mogu.

8
bjuti
Re: Xoops Adria
  • 2010/5/19 11:08

  • bjuti

  • Just can't stay away

  • Posts: 871

  • Since: 2009/1/7 2


Hvala Blekk, ja sam nekako potajno i računao na tebe, tj. da ćeš s vremena na vreme biti tu, bar da pripomogneš oko teme. :))

Šalim se, ne moraš ništa da radiš, sedi i uživaj. :)

9
Ganga
Re: Xoops Adria
  • 2010/7/12 10:50

  • Ganga

  • Just popping in

  • Posts: 24

  • Since: 2007/10/22


I imali sta od ovoga evo i ja sam tu, a znam da i saba;) ce pripomoc....

10
bjuti
Re: Xoops Adria
  • 2010/7/12 18:06

  • bjuti

  • Just can't stay away

  • Posts: 871

  • Since: 2009/1/7 2


Ima i nema.. treba svi da se skupimo koliko nas ima i da izračunamo da li se uopšte vredi truditi za nas 5-6 :)

Login

Who's Online

214 user(s) are online (145 user(s) are browsing Support Forums)


Members: 0


Guests: 214


more...

Donat-O-Meter

Stats
Goal: $100.00
Due Date: Mar 31
Gross Amount: $0.00
Net Balance: $0.00
Left to go: $100.00
Make donations with PayPal!

Latest GitHub Commits