1
hanysallam
A question on the xlanguage program
  • 2007/12/21 11:47

  • hanysallam

  • Just popping in

  • Posts: 8

  • Since: 2007/12/14


Good morning I am a new member of Egypt's wish to help
Ptnhsr problems when installing the program xlanguage latest versionxoops-module-xlanguage-300failed me in the magazine (used version 16 of the magazine)
How do I delete the program from the magazine (although the former attempted to Aazelth of Modl agenda, as well as al-Qaeda) Facility picture shows the problem
My other boat I am older version of the program xlanguage(xoops_mod_xlanguage_206) and was working with me, but when using the English language, showing the first page white!! Despite the functioning of the remaining pages
I am sorry I used the Google translation
Note my site in Arabichttp://www.ahram.zh.md

Resized Image

2
hanysallam
Re: A question on the xlanguage program
  • 2007/12/23 11:32

  • hanysallam

  • Just popping in

  • Posts: 8

  • Since: 2007/12/14


My friends, this is the error that shows
When I try to delete the program
Fatal errorCall to a member function on a non-object in /home/ahram/public_html/modules/system/admin/modulesadmin/main.php on line 209 
All errors 
(0queries (5blocks (0extra (0timers (3Errors
Queries
SELECT 
FROM xoops_config WHERE (conf_modid '0' AND conf_catid '1'ORDER BY conf_order ASC
SELECT sess_data FROM xoops_session WHERE sess_id 
'834fa794fcace3fa1864190dce7e42f9'
SELECT FROM xoops_users WHERE uid=1
SELECT 
FROM xoops_modules WHERE dirname 'system'
SELECT FROM xoops_modules WHERE dirname ''
Total5 queries
Blocks
Total
0 blocks
Extra
Timers
XOOPS took 0.086 seconds to load
.
XOOPS Boot took 0.033 seconds to load.
Module init took 0.053 seconds to load

3
hanysallam
Re: A question on the xlanguage program
  • 2007/12/23 11:40

  • hanysallam

  • Just popping in

  • Posts: 8

  • Since: 2007/12/14


Also for the operation of the program installer try to give the home page white gives this error

Fatal errorCall to undefined function: mgo_getclass() in /home/ahram/public_html/modules/spotlights/blocks/mgo_go2.bloco.php on line 23 
All errors 
(275queries (40blocks (12extra (0timers (4Errors
Notice
: Use of undefined constant _MI_CONTACT_NAME assumed '_MI_CONTACT_NAME' in file /modules/contact/xoops_version.php line 28
Notice
: Use of undefined constant _MI_CONTACT_DESC assumed '_MI_CONTACT_DESC' in file /modules/contact/xoops_version.php line 30
Notice
: Use of undefined constant _MI_CONTACT_INTRODUCTION assumed '_MI_CONTACT_INTRODUCTION' in file /modules/contact/xoops_version.php line 110
Notice
: Use of undefined constant _MI_CONTACT_INTRO_DEFAULT assumed '_MI_CONTACT_INTRO_DEFAULT' in file /modules/contact/xoops_version.php line 119
Notice
: Use of undefined constant _MI_CONTACT_HEADDEFAULT assumed '_MI_CONTACT_HEADDEFAULT' in file /modules/contact/xoops_version.php line 155
Notice
: Use of undefined constant _MI_CONTACT_THANKYOUDEFAULT assumed '_MI_CONTACT_THANKYOUDEFAULT' in file /modules/contact/xoops_version.php line 164
Notice
: Use of undefined constant _MI_CONTACT_DEPTTITLEDEFAULT assumed '_MI_CONTACT_DEPTTITLEDEFAULT' in file /modules/contact/xoops_version.php line 191
Notice
: Use of undefined constant _MI_CONTACT_MOREINFOTITLEDEFAULT assumed '_MI_CONTACT_MOREINFOTITLEDEFAULT' in file /modules/contact/xoops_version.php line 227
Notice
: Use of undefined constant _MI_DOWNLOAD3000_NAME assumed '_MI_DOWNLOAD3000_NAME' in file /modules/download3000/xoops_version.php line 43
Notice
: Use of undefined constant _MI_DOWNLOAD3000_DESC assumed '_MI_DOWNLOAD3000_DESC' in file /modules/download3000/xoops_version.php line 45
Notice
: Use of undefined constant _MI_DOWNLOAD3000_BNAME1 assumed '_MI_DOWNLOAD3000_BNAME1' in file /modules/download3000/xoops_version.php line 64
Notice
: Use of undefined constant _MI_DOWNLOAD3000_BDESC1 assumed '_MI_DOWNLOAD3000_BDESC1' in file /modules/download3000/xoops_version.php line 65
Notice
: Use of undefined constant _MI_DOWNLOAD3000_BNAME2 assumed '_MI_DOWNLOAD3000_BNAME2' in file /modules/download3000/xoops_version.php line 70
Notice
: Use of undefined constant _MI_DOWNLOAD3000_BDESC2 assumed '_MI_DOWNLOAD3000_BDESC2' in file /modules/download3000/xoops_version.php line 71
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_NAME assumed '_MI_MYBOOKS_NAME' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 28
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_DESC assumed '_MI_MYBOOKS_DESC' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 30
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_BNAME1 assumed '_MI_MYBOOKS_BNAME1' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 59
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_BNAME2 assumed '_MI_MYBOOKS_BNAME2' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 67
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_SMNAME1 assumed '_MI_MYBOOKS_SMNAME1' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 76
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_SMNAME2 assumed '_MI_MYBOOKS_SMNAME2' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 78
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_SMNAME3 assumed '_MI_MYBOOKS_SMNAME3' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 80
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_NOTIFY assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_NOTIFY' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 214
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_NOTIFYDSC' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 215
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_CATEGORY_NOTIFY assumed '_MI_MYBOOKS_CATEGORY_NOTIFY' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 219
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_CATEGORY_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYBOOKS_CATEGORY_NOTIFYDSC' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 220
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_FILE_NOTIFY assumed '_MI_MYBOOKS_FILE_NOTIFY' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 226
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_FILE_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYBOOKS_FILE_NOTIFYDSC' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 227
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_NEWCATEGORY_NOTIFY assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_NEWCATEGORY_NOTIFY' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 234
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_NEWCATEGORY_NOTIFYCAP assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_NEWCATEGORY_NOTIFYCAP' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 235
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_NEWCATEGORY_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_NEWCATEGORY_NOTIFYDSC' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 236
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_NEWCATEGORY_NOTIFYSBJ assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_NEWCATEGORY_NOTIFYSBJ' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 238
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILEMODIFY_NOTIFY assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILEMODIFY_NOTIFY' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 243
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILEMODIFY_NOTIFYCAP assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILEMODIFY_NOTIFYCAP' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 244
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILEMODIFY_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILEMODIFY_NOTIFYDSC' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 245
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILEMODIFY_NOTIFYSBJ assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILEMODIFY_NOTIFYSBJ' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 247
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILEBROKEN_NOTIFY assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILEBROKEN_NOTIFY' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 252
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILEBROKEN_NOTIFYCAP assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILEBROKEN_NOTIFYCAP' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 253
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILEBROKEN_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILEBROKEN_NOTIFYDSC' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 254
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILEBROKEN_NOTIFYSBJ assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILEBROKEN_NOTIFYSBJ' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 256
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILESUBMIT_NOTIFY assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILESUBMIT_NOTIFY' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 261
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILESUBMIT_NOTIFYCAP assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILESUBMIT_NOTIFYCAP' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 262
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILESUBMIT_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILESUBMIT_NOTIFYDSC' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 263
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILESUBMIT_NOTIFYSBJ assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_FILESUBMIT_NOTIFYSBJ' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 265
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_NEWFILE_NOTIFY assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_NEWFILE_NOTIFY' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 269
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_NEWFILE_NOTIFYCAP assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_NEWFILE_NOTIFYCAP' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 270
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_NEWFILE_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_NEWFILE_NOTIFYDSC' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 271
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_GLOBAL_NEWFILE_NOTIFYSBJ assumed '_MI_MYBOOKS_GLOBAL_NEWFILE_NOTIFYSBJ' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 273
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_CATEGORY_FILESUBMIT_NOTIFY assumed '_MI_MYBOOKS_CATEGORY_FILESUBMIT_NOTIFY' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 278
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_CATEGORY_FILESUBMIT_NOTIFYCAP assumed '_MI_MYBOOKS_CATEGORY_FILESUBMIT_NOTIFYCAP' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 279
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_CATEGORY_FILESUBMIT_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYBOOKS_CATEGORY_FILESUBMIT_NOTIFYDSC' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 280
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_CATEGORY_FILESUBMIT_NOTIFYSBJ assumed '_MI_MYBOOKS_CATEGORY_FILESUBMIT_NOTIFYSBJ' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 282
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_CATEGORY_NEWFILE_NOTIFY assumed '_MI_MYBOOKS_CATEGORY_NEWFILE_NOTIFY' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 286
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_CATEGORY_NEWFILE_NOTIFYCAP assumed '_MI_MYBOOKS_CATEGORY_NEWFILE_NOTIFYCAP' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 287
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_CATEGORY_NEWFILE_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYBOOKS_CATEGORY_NEWFILE_NOTIFYDSC' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 288
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_CATEGORY_NEWFILE_NOTIFYSBJ assumed '_MI_MYBOOKS_CATEGORY_NEWFILE_NOTIFYSBJ' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 290
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_FILE_APPROVE_NOTIFY assumed '_MI_MYBOOKS_FILE_APPROVE_NOTIFY' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 295
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_FILE_APPROVE_NOTIFYCAP assumed '_MI_MYBOOKS_FILE_APPROVE_NOTIFYCAP' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 296
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_FILE_APPROVE_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYBOOKS_FILE_APPROVE_NOTIFYDSC' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 297
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYBOOKS_FILE_APPROVE_NOTIFYSBJ assumed '_MI_MYBOOKS_FILE_APPROVE_NOTIFYSBJ' in file /modules/mybooks/xoops_version.php line 299
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_NAME assumed '_MI_MYLINKS_NAME' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 27
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_DESC assumed '_MI_MYLINKS_DESC' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 29
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_BNAME1 assumed '_MI_MYLINKS_BNAME1' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 57
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_BNAME2 assumed '_MI_MYLINKS_BNAME2' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 65
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_SMNAME1 assumed '_MI_MYLINKS_SMNAME1' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 74
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_SMNAME2 assumed '_MI_MYLINKS_SMNAME2' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 76
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_SMNAME3 assumed '_MI_MYLINKS_SMNAME3' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 78
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_NOTIFY assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_NOTIFY' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 204
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_NOTIFYDSC' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 205
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_CATEGORY_NOTIFY assumed '_MI_MYLINKS_CATEGORY_NOTIFY' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 209
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_CATEGORY_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYLINKS_CATEGORY_NOTIFYDSC' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 210
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_LINK_NOTIFY assumed '_MI_MYLINKS_LINK_NOTIFY' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 216
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_LINK_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYLINKS_LINK_NOTIFYDSC' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 217
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_NEWCATEGORY_NOTIFY assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_NEWCATEGORY_NOTIFY' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 224
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_NEWCATEGORY_NOTIFYCAP assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_NEWCATEGORY_NOTIFYCAP' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 225
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_NEWCATEGORY_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_NEWCATEGORY_NOTIFYDSC' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 226
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_NEWCATEGORY_NOTIFYSBJ assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_NEWCATEGORY_NOTIFYSBJ' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 228
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKMODIFY_NOTIFY assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKMODIFY_NOTIFY' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 233
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKMODIFY_NOTIFYCAP assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKMODIFY_NOTIFYCAP' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 234
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKMODIFY_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKMODIFY_NOTIFYDSC' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 235
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKMODIFY_NOTIFYSBJ assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKMODIFY_NOTIFYSBJ' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 237
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKBROKEN_NOTIFY assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKBROKEN_NOTIFY' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 242
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKBROKEN_NOTIFYCAP assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKBROKEN_NOTIFYCAP' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 243
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKBROKEN_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKBROKEN_NOTIFYDSC' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 244
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKBROKEN_NOTIFYSBJ assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKBROKEN_NOTIFYSBJ' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 246
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKSUBMIT_NOTIFY assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKSUBMIT_NOTIFY' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 251
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKSUBMIT_NOTIFYCAP assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKSUBMIT_NOTIFYCAP' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 252
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKSUBMIT_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKSUBMIT_NOTIFYDSC' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 253
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKSUBMIT_NOTIFYSBJ assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_LINKSUBMIT_NOTIFYSBJ' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 255
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_NEWLINK_NOTIFY assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_NEWLINK_NOTIFY' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 259
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_NEWLINK_NOTIFYCAP assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_NEWLINK_NOTIFYCAP' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 260
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_NEWLINK_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_NEWLINK_NOTIFYDSC' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 261
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_GLOBAL_NEWLINK_NOTIFYSBJ assumed '_MI_MYLINKS_GLOBAL_NEWLINK_NOTIFYSBJ' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 263
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_CATEGORY_LINKSUBMIT_NOTIFY assumed '_MI_MYLINKS_CATEGORY_LINKSUBMIT_NOTIFY' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 268
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_CATEGORY_LINKSUBMIT_NOTIFYCAP assumed '_MI_MYLINKS_CATEGORY_LINKSUBMIT_NOTIFYCAP' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 269
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_CATEGORY_LINKSUBMIT_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYLINKS_CATEGORY_LINKSUBMIT_NOTIFYDSC' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 270
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_CATEGORY_LINKSUBMIT_NOTIFYSBJ assumed '_MI_MYLINKS_CATEGORY_LINKSUBMIT_NOTIFYSBJ' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 272
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_CATEGORY_NEWLINK_NOTIFY assumed '_MI_MYLINKS_CATEGORY_NEWLINK_NOTIFY' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 276
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_CATEGORY_NEWLINK_NOTIFYCAP assumed '_MI_MYLINKS_CATEGORY_NEWLINK_NOTIFYCAP' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 277
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_CATEGORY_NEWLINK_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYLINKS_CATEGORY_NEWLINK_NOTIFYDSC' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 278
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_CATEGORY_NEWLINK_NOTIFYSBJ assumed '_MI_MYLINKS_CATEGORY_NEWLINK_NOTIFYSBJ' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 280
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_LINK_APPROVE_NOTIFY assumed '_MI_MYLINKS_LINK_APPROVE_NOTIFY' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 285
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_LINK_APPROVE_NOTIFYCAP assumed '_MI_MYLINKS_LINK_APPROVE_NOTIFYCAP' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 286
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_LINK_APPROVE_NOTIFYDSC assumed '_MI_MYLINKS_LINK_APPROVE_NOTIFYDSC' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 287
Notice
: Use of undefined constant _MI_MYLINKS_LINK_APPROVE_NOTIFYSBJ assumed '_MI_MYLINKS_LINK_APPROVE_NOTIFYSBJ' in file /modules/mylinks/xoops_version.php line 289
Notice
: Use of undefined constant _MI_MEMBERS_NAME assumed '_MI_MEMBERS_NAME' in file /modules/xoopsmembers/xoops_version.php line 27
Notice
: Use of undefined constant _MI_MEMBERS_DESC assumed '_MI_MEMBERS_DESC' in file /modules/xoopsmembers/xoops_version.php line 29
Notice
: Use of undefined constant _MI_XOOPSFAQ_NAME assumed '_MI_XOOPSFAQ_NAME' in file /modules/xoopsfaq/xoops_version.php line 28
Notice
: Use of undefined constant _MI_XOOPSFAQ_DESC assumed '_MI_XOOPSFAQ_DESC' in file /modules/xoopsfaq/xoops_version.php line 30
Notice
: Use of undefined constant _MI_POLLS_NAME assumed '_MI_POLLS_NAME' in file /modules/xoopspoll/xoops_version.php line 28
Notice
: Use of undefined constant _MI_POLLS_DESC assumed '_MI_POLLS_DESC' in file /modules/xoopspoll/xoops_version.php line 30
Notice
: Use of undefined constant _MI_POLLS_BNAME1 assumed '_MI_POLLS_BNAME1' in file /modules/xoopspoll/xoops_version.php line 63
Notice
: Use of undefined constant _VL_WEATHER_NAME assumed '_VL_WEATHER_NAME' in file /modules/vlweather/xoops_version.php line 2
Notice
: Use of undefined constant _VL_WEATHER_DESC assumed '_VL_WEATHER_DESC' in file /modules/vlweather/xoops_version.php line 4
Notice
: Use of undefined constant _MI_WFS_CHANNEL assumed '_MI_WFS_CHANNEL' in file /modules/wfchannel/xoops_version.php line 11
Notice
: Use of undefined constant _MI_WFS_CHANNELDESC assumed '_MI_WFS_CHANNELDESC' in file /modules/wfchannel/xoops_version.php line 13
Notice
: Use of undefined constant MGO_MOD_DIR assumed 'MGO_MOD_DIR' in file /modules/spotlights/xoops_version.php line 14
Warning
main(/modules/MGO_MOD_DIR/include/funcoes.inc.php): failed to open streamNo such file or directory in file /modules/spotlights/xoops_version.php line 14
Warning
main(): Failed opening '/modules/MGO_MOD_DIR/include/funcoes.inc.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php'in file /modules/spotlights/xoops_version.php line 14
Notice
: Use of undefined constant MGO_MOD_NOME assumed 'MGO_MOD_NOME' in file /modules/spotlights/xoops_version.php line 16
Notice
: Use of undefined constant MGO_MOD_DESC assumed 'MGO_MOD_DESC' in file /modules/spotlights/xoops_version.php line 19
Notice
: Use of undefined constant MGO_MOD_DIR assumed 'MGO_MOD_DIR' in file /modules/spotlights/xoops_version.php line 25
Notice
: Use of undefined constant MGO_MOD_TABELA0 assumed 'MGO_MOD_TABELA0' in file /modules/spotlights/xoops_version.php line 33
Notice
: Use of undefined constant MGO_MOD_TABELA1 assumed 'MGO_MOD_TABELA1' in file /modules/spotlights/xoops_version.php line 34
Notice
: Use of undefined constant MGO_MOD_BLOCO1_FILE assumed 'MGO_MOD_BLOCO1_FILE' in file /modules/spotlights/xoops_version.php line 41
Notice
: Use of undefined constant MGO_MOD_BLOCO1 assumed 'MGO_MOD_BLOCO1' in file /modules/spotlights/xoops_version.php line 42
Notice
: Use of undefined constant MGO_MOD_BLOCO1_DESC assumed 'MGO_MOD_BLOCO1_DESC' in file /modules/spotlights/xoops_version.php line 43
Notice
: Use of undefined constant MGO_MOD_BLOCO1_SHOW assumed 'MGO_MOD_BLOCO1_SHOW' in file /modules/spotlights/xoops_version.php line 44
Notice
: Use of undefined constant MGO_MOD_BLOCO1_EDIT assumed 'MGO_MOD_BLOCO1_EDIT' in file /modules/spotlights/xoops_version.php line 45
Notice
: Use of undefined constant MGO_MOD_BLOCO1_TEMPLATE assumed 'MGO_MOD_BLOCO1_TEMPLATE' in file /modules/spotlights/xoops_version.php line 47
Notice
Only variables should be assigned by reference in file /kernel/imagecategory.php line 209
Notice
Only variables should be assigned by reference in file /modules/spotlights/xoops_version.php line 57
Notice
: Use of undefined constant _MI_USERPAGE_NAME assumed '_MI_USERPAGE_NAME' in file /modules/userpage/xoops_version.php line 26
Notice
: Use of undefined constant _MI_USERPAGE_DESC assumed '_MI_USERPAGE_DESC' in file /modules/userpage/xoops_version.php line 28
Notice
: Use of undefined constant _MI_USERPAGE_BNAME1 assumed '_MI_USERPAGE_BNAME1' in file /modules/userpage/xoops_version.php line 59
Notice
: Use of undefined constant _MI_USERPAGE_BNAME2 assumed '_MI_USERPAGE_BNAME2' in file /modules/userpage/xoops_version.php line 67
Notice
: Use of undefined constant _MI_USERPAGE_BNAME3 assumed '_MI_USERPAGE_BNAME3' in file /modules/userpage/xoops_version.php line 75
Notice
: Use of undefined constant _MI_USERPAGE_MENU1 assumed '_MI_USERPAGE_MENU1' in file /modules/userpage/xoops_version.php line 84
Notice
: Use of undefined constant _MI_USERPAGE_FORM_DHTML assumed '_MI_USERPAGE_FORM_DHTML' in file /modules/userpage/xoops_version.php line 157
Notice
: Use of undefined constant _MI_USERPAGE_FORM_COMPACT assumed '_MI_USERPAGE_FORM_COMPACT' in file /modules/userpage/xoops_version.php line 158
Notice
: Use of undefined constant _MI_USERPAGE_FORM_SPAW assumed '_MI_USERPAGE_FORM_SPAW' in file /modules/userpage/xoops_version.php line 159
Notice
: Use of undefined constant _MI_USERPAGE_FORM_HTMLAREA assumed '_MI_USERPAGE_FORM_HTMLAREA' in file /modules/userpage/xoops_version.php line 160
Notice
: Use of undefined constant _MI_USERPAGE_FORM_KOIVI assumed '_MI_USERPAGE_FORM_KOIVI' in file /modules/userpage/xoops_version.php line 161
Notice
: Use of undefined constant _MI_USERPAGE_FORM_FCK assumed '_MI_USERPAGE_FORM_FCK' in file /modules/userpage/xoops_version.php line 162
Notice
: Use of undefined constant _MI_USERPAGE_FORM_TINYEDITOR assumed '_MI_USERPAGE_FORM_TINYEDITOR' in file /modules/userpage/xoops_version.php line 163
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_MODULE assumed '_MI_MULTIMENU_MODULE' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 13
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_DESC assumed '_MI_MULTIMENU_DESC' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 15
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_WELCOME assumed '_MI_MULTIMENU_WELCOME' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 118
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NONE assumed '_MI_MULTIMENU_NONE' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 126
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_BANNER assumed '_MI_MULTIMENU_BANNER' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 126
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_MODULENAME assumed '_MI_MULTIMENU_MODULENAME' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 126
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NONE assumed '_MI_MULTIMENU_NONE' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 156
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_01 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_01' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 156
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_02 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_02' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 156
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_03 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_03' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 156
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_04 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_04' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 156
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_05 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_05' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 156
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_06 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_06' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 156
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_07 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_07' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 156
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_08 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_08' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 156
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_THEME_TABLE assumed '_MI_MULTIMENU_THEME_TABLE' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 164
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_THEME_PATH assumed '_MI_MULTIMENU_THEME_PATH' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 164
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_01 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_01' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 172
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_02 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_02' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 186
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_03 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_03' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 200
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_04 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_04' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 214
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_05 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_05' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 228
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_06 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_06' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 242
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_07 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_07' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 256
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_08 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_08' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 270
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_01 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_01' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 281
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_02 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_02' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 289
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_03 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_03' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 297
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_04 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_04' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 305
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_A assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_A' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 313
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_B assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_B' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 321
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_05 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_05' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 329
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_06 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_06' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 340
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_07 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_07' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 348
Notice
: Use of undefined constant _MI_MULTIMENU_NAME_08 assumed '_MI_MULTIMENU_NAME_08' in file /modules/multiMenu/xoops_version.php line 356
Notice
: Use of undefined constant _MI_XFGB_NAME assumed '_MI_XFGB_NAME' in file /modules/xfguestbook/xoops_version.php line 26
Notice
: Use of undefined constant _MI_XFGB_DESC assumed '_MI_XFGB_DESC' in file /modules/xfguestbook/xoops_version.php line 28
Notice
: Use of undefined constant _MI_XFGB_BNAME1 assumed '_MI_XFGB_BNAME1' in file /modules/xfguestbook/xoops_version.php line 145
Notice
: Use of undefined constant _MI_XCGAL_SCROLL assumed '_MI_XCGAL_SCROLL' in file /modules/xcgal/xoops_version.php line 65
Notice
: Use of undefined constant _MI_XCGAL_CATMENU assumed '_MI_XCGAL_CATMENU' in file /modules/xcgal/xoops_version.php line 73
Notice
: Use of undefined constant _MI_XCGAL_STATIC assumed '_MI_XCGAL_STATIC' in file /modules/xcgal/xoops_version.php line 79
Notice
: Use of undefined constant _MI_XCGAL_METAALB assumed '_MI_XCGAL_METAALB' in file /modules/xcgal/xoops_version.php line 87
Notice
: Use of undefined constant _MI_ECRAD_TEXT_VALUE assumed '_MI_ECRAD_TEXT_VALUE' in file /modules/xcgal/xoops_version.php line 457
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_NAME assumed '_MI_NEWBB_NAME' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 28
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_DESC assumed '_MI_NEWBB_DESC' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 30
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME0 assumed '_MI_NEWBB_BNAME0' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 127
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME1 assumed '_MI_NEWBB_BNAME1' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 144
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME2 assumed '_MI_NEWBB_BNAME2' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 153
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME3 assumed '_MI_NEWBB_BNAME3' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 162
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME4 assumed '_MI_NEWBB_BNAME4' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 171
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME5 assumed '_MI_NEWBB_BNAME5' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 180
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME6 assumed '_MI_NEWBB_BNAME6' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 197
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME11 assumed '_MI_NEWBB_BNAME11' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 206
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME7 assumed '_MI_NEWBB_BNAME7' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 222
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME8 assumed '_MI_NEWBB_BNAME8' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 231
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME9 assumed '_MI_NEWBB_BNAME9' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 240
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME10 assumed '_MI_NEWBB_BNAME10' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 249
Notice
: Use of undefined constant _MI_FORM_DHTML assumed '_MI_FORM_DHTML' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 316
Notice
: Use of undefined constant _MI_FORM_COMPACT assumed '_MI_FORM_COMPACT' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 317
Notice
: Use of undefined constant _MI_FORM_SPAW assumed '_MI_FORM_SPAW' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 318
Notice
: Use of undefined constant _MI_FORM_HTMLAREA assumed '_MI_FORM_HTMLAREA' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 319
Notice
: Use of undefined constant _MI_FORM_KOIVI assumed '_MI_FORM_KOIVI' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 320
Notice
: Use of undefined constant _MI_FORM_TINYMCE assumed '_MI_FORM_TINYMCE' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 321
Notice
: Use of undefined constant _MI_FORM_FCK assumed '_MI_FORM_FCK' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 322
Notice
: Use of undefined constant _MI_SUBFORUM_EXPAND assumed '_MI_SUBFORUM_EXPAND' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 332
Notice
: Use of undefined constant _MI_SUBFORUM_COLLAPSE assumed '_MI_SUBFORUM_COLLAPSE' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 333
Notice
: Use of undefined constant _MI_SUBFORUM_HIDDEN assumed '_MI_SUBFORUM_HIDDEN' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 334
Notice
: Use of undefined constant _MI_AUTO assumed '_MI_AUTO' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 417
Notice
: Use of undefined constant _MI_MAGICK assumed '_MI_MAGICK' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 417
Notice
: Use of undefined constant _MI_NETPBM assumed '_MI_NETPBM' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 417
Notice
: Use of undefined constant _MI_GD1 assumed '_MI_GD1' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 417
Notice
: Use of undefined constant _MI_GD2 assumed '_MI_GD2' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 417
Notice
: Use of undefined constant _MI_NULL assumed '_MI_NULL' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 474
Notice
: Use of undefined constant _MI_TEXT assumed '_MI_TEXT' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 474
Notice
: Use of undefined constant _MI_GRAPHIC assumed '_MI_GRAPHIC' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 474
Notice
: Use of undefined constant _MI_COMPACT assumed '_MI_COMPACT' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 571
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_EMAIL_NONE assumed '_MI_NEWBB_EMAIL_NONE' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 605
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_EMAIL_DAILY assumed '_MI_NEWBB_EMAIL_DAILY' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 605
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_EMAIL_WEEKLY assumed '_MI_NEWBB_EMAIL_WEEKLY' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 605
Notice
: Use of undefined constant _MI_SPL_DISABLE assumed '_MI_SPL_DISABLE' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 710
Notice
: Use of undefined constant _MI_SPL_ANYONE assumed '_MI_SPL_ANYONE' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 710
Notice
: Use of undefined constant _MI_SPL_MEMBER assumed '_MI_SPL_MEMBER' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 710
Notice
: Use of undefined constant _MI_SPL_MODERATOR assumed '_MI_SPL_MODERATOR' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 710
Notice
: Use of undefined constant _MI_SPL_ADMIN assumed '_MI_SPL_ADMIN' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 710
Notice
: Use of undefined constant _MI_SUBJECT_PREFIX_DEFAULT assumed '_MI_SUBJECT_PREFIX_DEFAULT' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 718
Notice
: Use of undefined constant _MI_POST assumed '_MI_POST' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 727
Notice
: Use of undefined constant _MI_REPLY assumed '_MI_REPLY' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 727
Notice
: Use of undefined constant _MI_OP_BOTH assumed '_MI_OP_BOTH' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 727
Notice
: Use of undefined constant _MI_DISCLAIMER_TEXT assumed '_MI_DISCLAIMER_TEXT' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 735
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_THREAD_NOTIFY assumed '_MI_NEWBB_THREAD_NOTIFY' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 768
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_THREAD_NOTIFYDSC assumed '_MI_NEWBB_THREAD_NOTIFYDSC' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 769
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_FORUM_NOTIFY assumed '_MI_NEWBB_FORUM_NOTIFY' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 775
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_FORUM_NOTIFYDSC assumed '_MI_NEWBB_FORUM_NOTIFYDSC' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 776
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_GLOBAL_NOTIFY assumed '_MI_NEWBB_GLOBAL_NOTIFY' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 782
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_GLOBAL_NOTIFYDSC assumed '_MI_NEWBB_GLOBAL_NOTIFYDSC' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 783
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_THREAD_NEWPOST_NOTIFY assumed '_MI_NEWBB_THREAD_NEWPOST_NOTIFY' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 788
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_THREAD_NEWPOST_NOTIFYCAP assumed '_MI_NEWBB_THREAD_NEWPOST_NOTIFYCAP' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 789
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_THREAD_NEWPOST_NOTIFYDSC assumed '_MI_NEWBB_THREAD_NEWPOST_NOTIFYDSC' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 790
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_THREAD_NEWPOST_NOTIFYSBJ assumed '_MI_NEWBB_THREAD_NEWPOST_NOTIFYSBJ' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 792
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_FORUM_NEWTHREAD_NOTIFY assumed '_MI_NEWBB_FORUM_NEWTHREAD_NOTIFY' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 796
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_FORUM_NEWTHREAD_NOTIFYCAP assumed '_MI_NEWBB_FORUM_NEWTHREAD_NOTIFYCAP' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 797
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_FORUM_NEWTHREAD_NOTIFYDSC assumed '_MI_NEWBB_FORUM_NEWTHREAD_NOTIFYDSC' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 798
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_FORUM_NEWTHREAD_NOTIFYSBJ assumed '_MI_NEWBB_FORUM_NEWTHREAD_NOTIFYSBJ' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 800
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_GLOBAL_NEWFORUM_NOTIFY assumed '_MI_NEWBB_GLOBAL_NEWFORUM_NOTIFY' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 804
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_GLOBAL_NEWFORUM_NOTIFYCAP assumed '_MI_NEWBB_GLOBAL_NEWFORUM_NOTIFYCAP' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 805
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_GLOBAL_NEWFORUM_NOTIFYDSC assumed '_MI_NEWBB_GLOBAL_NEWFORUM_NOTIFYDSC' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 806
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_GLOBAL_NEWFORUM_NOTIFYSBJ assumed '_MI_NEWBB_GLOBAL_NEWFORUM_NOTIFYSBJ' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 808
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_GLOBAL_NEWPOST_NOTIFY assumed '_MI_NEWBB_GLOBAL_NEWPOST_NOTIFY' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 812
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_GLOBAL_NEWPOST_NOTIFYCAP assumed '_MI_NEWBB_GLOBAL_NEWPOST_NOTIFYCAP' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 813
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_GLOBAL_NEWPOST_NOTIFYDSC assumed '_MI_NEWBB_GLOBAL_NEWPOST_NOTIFYDSC' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 814
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_GLOBAL_NEWPOST_NOTIFYSBJ assumed '_MI_NEWBB_GLOBAL_NEWPOST_NOTIFYSBJ' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 816
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_FORUM_NEWPOST_NOTIFY assumed '_MI_NEWBB_FORUM_NEWPOST_NOTIFY' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 820
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_FORUM_NEWPOST_NOTIFYCAP assumed '_MI_NEWBB_FORUM_NEWPOST_NOTIFYCAP' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 821
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_FORUM_NEWPOST_NOTIFYDSC assumed '_MI_NEWBB_FORUM_NEWPOST_NOTIFYDSC' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 822
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_FORUM_NEWPOST_NOTIFYSBJ assumed '_MI_NEWBB_FORUM_NEWPOST_NOTIFYSBJ' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 824
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_GLOBAL_NEWFULLPOST_NOTIFY assumed '_MI_NEWBB_GLOBAL_NEWFULLPOST_NOTIFY' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 829
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_GLOBAL_NEWFULLPOST_NOTIFYCAP assumed '_MI_NEWBB_GLOBAL_NEWFULLPOST_NOTIFYCAP' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 830
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_GLOBAL_NEWFULLPOST_NOTIFYDSC assumed '_MI_NEWBB_GLOBAL_NEWFULLPOST_NOTIFYDSC' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 831
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_GLOBAL_NEWFULLPOST_NOTIFYSBJ assumed '_MI_NEWBB_GLOBAL_NEWFULLPOST_NOTIFYSBJ' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 833
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_GLOBAL_DIGEST_NOTIFY assumed '_MI_NEWBB_GLOBAL_DIGEST_NOTIFY' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 837
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_GLOBAL_DIGEST_NOTIFYCAP assumed '_MI_NEWBB_GLOBAL_DIGEST_NOTIFYCAP' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 838
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_GLOBAL_DIGEST_NOTIFYDSC assumed '_MI_NEWBB_GLOBAL_DIGEST_NOTIFYDSC' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 839
Notice
: Use of undefined constant _MI_NEWBB_GLOBAL_DIGEST_NOTIFYSBJ assumed '_MI_NEWBB_GLOBAL_DIGEST_NOTIFYSBJ' in file /modules/newbb/xoops_version.php line 841
Notice
Only variable references should be returned by reference in file /class/module.textsanitizer.php line 519
Notice
: Use of undefined constant MGO_BLO_MODDIR assumed 'MGO_BLO_MODDIR' in file /modules/spotlights/blocks/mgo_go2.bloco.php line 15
Notice
: Use of undefined constant MGO_BLO_MODDIR assumed 'MGO_BLO_MODDIR' in file /modules/spotlights/blocks/mgo_go2.bloco.php line 18
Warning
main(/modules/MGO_BLO_MODDIR/language/portuguese/modinfo.php): failed to open streamNo such file or directory in file /modules/spotlights/blocks/mgo_go2.bloco.php line 18
Warning
main(): Failed opening '/modules/MGO_BLO_MODDIR/language/portuguese/modinfo.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php'in file /modules/spotlights/blocks/mgo_go2.bloco.php line 18
Notice
: Use of undefined constant MGO_BLO_MODDIR assumed 'MGO_BLO_MODDIR' in file /modules/spotlights/blocks/mgo_go2.bloco.php line 21
Warning
main(/modules/MGO_BLO_MODDIR/include/funcoes.inc.php): failed to open streamNo such file or directory in file /modules/spotlights/blocks/mgo_go2.bloco.php line 21
Warning
main(): Failed opening '/modules/MGO_BLO_MODDIR/include/funcoes.inc.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php'in file /modules/spotlights/blocks/mgo_go2.bloco.php line 21
Queries
SELECT 
FROM xoops_config WHERE (conf_modid '0' AND conf_catid '1'ORDER BY conf_order ASC
SELECT sess_data FROM xoops_session WHERE sess_id 
'834fa794fcace3fa1864190dce7e42f9'
SELECT FROM xoops_users WHERE uid=1
SELECT COUNT
(*) FROM xoops_banner
SELECT 
FROM xoops_banner LIMIT 11
UPDATE xoops_banner SET impmade 
impmade+1 WHERE bid 12
SELECT 
FROM xoops_config WHERE (conf_modid '0' AND conf_catid '3'ORDER BY conf_order ASC
SELECT DISTINCT gperm_itemid FROM xoops_group_permission WHERE gperm_name 
'block_read' AND gperm_modid AND gperm_groupid IN (1,2)
SELECT b.* FROM xoops_newblocks bxoops_block_module_link m WHERE m.block_id=b.bid AND b.isactive=AND b.visible=AND m.module_id IN (0,-1) AND b.bid IN (64,61,72,73,68,67,82,78,38,37,36,16,19,10,98,89,88,55,91,60,57,54,62,6,7,8,107,66,47,56,18,126,125,124,123,122,121,120,119,118,117,116,115,110,109,108,106,95,94,93,92,90,87,86,85,84,83,81,80,79,71,70,69,46,45,44,43,42,41,40,39,35,34,33,20,17,15,14,13,12,11,9,5,4,3,2,1,130,59,97,96,99ORDER BY b.weight,b.bid
SELECT COUNT
(*) FROM xoops_priv_msgs WHERE (read_msg '0' AND to_userid '1')
SELECT f.*, s.tpl_source FROM xoops_tplfile f LEFT JOIN xoops_tplsource s ON s.tpl_id=f.tpl_id WHERE (tpl_tplset 'åÇäì' AND tpl_file 'system_block_user.html'ORDER BY tpl_refid
SELECT f
.*, s.tpl_source FROM xoops_tplfile f LEFT JOIN xoops_tplsource s ON s.tpl_id=f.tpl_id WHERE (tpl_tplset 'åÇäì' AND tpl_file 'system_block_search.html'ORDER BY tpl_refid
SELECT 
FROM xoops_modules WHERE (hasmain '1' AND isactive '1' AND weight '0'ORDER BY weight ASCmid ASC
SELECT 
FROM xoops_group_permission WHERE (gperm_name 'module_read' AND gperm_modid '1' AND (gperm_groupid '1' OR gperm_groupid '2'))
SELECT FROM xoops_modules WHERE dirname 'news'
SELECT FROM xoops_config WHERE (conf_modid '2'ORDER BY conf_order ASC
SELECT 
FROM xoops_modules WHERE dirname 'wfchannel'
SELECT FROM xoops_config WHERE (conf_modid '18'ORDER BY conf_order ASC
SELECT CID
pagetitledefaultpage FROM xoops_wfschannel WHERE defaultpage '0' AND submenu AND (publishdate AND publishdate <= 1198409653) AND (expiredate OR expiredate 1198409653ORDER BY weight
SELECT submenuitem
titlelink FROM xoops_wfslinktous
SELECT submenuitem 
titlerefer FROM xoops_wfsrefer
SELECT 
FROM xoops_modules WHERE dirname 'spaw'
SELECT DISTINCT c.* FROM xoops_imagecategory c LEFT JOIN xoops_group_permission l ON l.gperm_itemid=c.imgcat_id WHERE (l.gperm_name 'imgcat_read' OR l.gperm_name 'imgcat_write') AND (imgcat_display '1'ORDER BY imgcat_weightimgcat_id ASC
SELECT 
FROM xoops_bb_forums ORDER BY forum_order
SELECT f
.*, s.tpl_source FROM xoops_tplfile f LEFT JOIN xoops_tplsource s ON s.tpl_id=f.tpl_id WHERE (tpl_tplset 'åÇäì' AND tpl_file 'system_block_mainmenu.html'ORDER BY tpl_refid
SELECT f
.*, s.tpl_source FROM xoops_tplfile f LEFT JOIN xoops_tplsource s ON s.tpl_id=f.tpl_id WHERE (tpl_tplset 'åÇäì' AND tpl_file 'system_block_dummy.html'ORDER BY tpl_refid
SELECT 
FROM xoops_marquee WHERE marqueeid=1
SELECT 
FROM xoops_smiles
SELECT f
.*, s.tpl_source FROM xoops_tplfile f LEFT JOIN xoops_tplsource s ON s.tpl_id=f.tpl_id WHERE (tpl_tplset 'åÇäì' AND tpl_file 'marquee_block1.html'ORDER BY tpl_refid
SELECT f
.*, s.tpl_source FROM xoops_tplfile f LEFT JOIN xoops_tplsource s ON s.tpl_id=f.tpl_id WHERE (tpl_tplset 'default' AND tpl_file 'marquee_block1.html'ORDER BY tpl_refid
SELECT 
FROM xoops_topics WHERE (topic_pid=0ORDER BY topic_title
SELECT 
FROM xoops_topics WHERE (topic_pid=4ORDER BY topic_title
SELECT 
FROM xoops_topics WHERE (topic_pid=3ORDER BY topic_title
SELECT 
FROM xoops_topics WHERE (topic_pid=2ORDER BY topic_title
SELECT 
FROM xoops_topics WHERE (topic_pid=6ORDER BY topic_title
SELECT count
(storyid) as cpttopicid FROM xoops_stories WHERE (published AND published <= 1198409654) AND (expired OR expired 1198409654GROUP BY topicid
SELECT f
.*, s.tpl_source FROM xoops_tplfile f LEFT JOIN xoops_tplsource s ON s.tpl_id=f.tpl_id WHERE (tpl_tplset 'åÇäì' AND tpl_file 'news_block_topicnav.html'ORDER BY tpl_refid
SELECT lid
cidtitledatehits FROM xoops_mylinks_links WHERE status>0 ORDER BY hits DESC LIMIT 015
SELECT f
.*, s.tpl_source FROM xoops_tplfile f LEFT JOIN xoops_tplsource s ON s.tpl_id=f.tpl_id WHERE (tpl_tplset 'åÇäì' AND tpl_file 'mylinks_block_top.html'ORDER BY tpl_refid
SELECT f
.*, s.tpl_source FROM xoops_tplfile f LEFT JOIN xoops_tplsource s ON s.tpl_id=f.tpl_id WHERE (tpl_tplset 'default' AND tpl_file 'mylinks_block_top.html'ORDER BY tpl_refid
Total
40 queries
Blocks
ÞÇÆãÉ ÇáÃÚÖÇÁ
No Cache
ÊÓÌíá ÏÎæá
No Cache
ÈÍË
No Cache
ÇáÕÝÍÉ ÇáÑÆíÓíÉ
No Cache
Èáæß ÊÞáíÏí 
(HTML): No Cache
ÔÑíØ 01
No Cache
Language selection
No Cache
ÊÕÝÍ ÇáÃÞÓÇã
No Cache
ÃÝÖá ÇáãæÇÞÚ
No Cache
Èáæß ÊÞáíÏí 
(HTML): No Cache
Èáæß ÊÞáíÏí 
(HTML): No Cache
ãÎÊÇÑÇÊ
No Cache
Total
12 blocks
Extra
Timers
XOOPS took 2.509 seconds to load
.
XOOPS Boot took 0.714 seconds to load.
Module init took 0.003 seconds to load.
XOOPS output init took 1.791 seconds to load.

Login

Who's Online

162 user(s) are online (122 user(s) are browsing Support Forums)


Members: 0


Guests: 162


more...

Donat-O-Meter

Stats
Goal: $100.00
Due Date: Mar 31
Gross Amount: $0.00
Net Balance: $0.00
Left to go: $100.00
Make donations with PayPal!

Latest GitHub Commits